BAŞKAN YALÇINKAYA’DAN BİR HİZMET DAHA
Geri
05.12.2020 22:00

Akçakale’nin Ceylanlı Mevkiinde her yıl Akçakale Şanlıurfa karayolunda yaşanan su baskınları Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın girişimleri ile açılan tahliye kanalları sayesinde artık efsane oldu.

Ülke genelinde olduğu gibi Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesini de etkisi altına alan sağanak yağışlar artık sel korkusu yaşatmıyor.

Akçakale’de her yıl özellikle Ceylanlı mevkisinde yaşanan sel baskınları tarih oldu.  Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın girişimleri ile Akçakale Şanlıurfa Yolu 90 metre uzunluğunda yaptırılan menfez sayesinde yağmur suyu tahliye kanallarına bağlanarak halkın can ve mal güvenliği tehlikeye girmiyor.

SU BASKINLARI “EFSANE” OLDU

Bölge halkının şükran duygularını dile getirdiği Belediye Başkanı Yalçınkaya, kış mevsiminin korkulu rüyası özellikle ceylanlı mahallesi dış kenarlarında olan sel baskınlarının çözümü için Akçakale-Şanlıurfa Yolu üzerinde 90 metre uzunluğunda menfez yaptırdıklarını, bu sayede yağmur sularının tahliye kanalına aktığını ifade etti.

Vatandaşın can ve mal güvenliğinin kendileri için en öncelikli konu olduğunu ifade eden Başkan Yalçınkaya, hizmetlerini her alanda sürdürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

DİĞER HABERLER