AKÇAKALE BELEDİYESİ’NDEN İLÇEYE YENİ BİR SPOR SALONU!
Geri
22.06.2023 15:38

“Kötü alışkanlıklardan korumak için gençleri spora teşvik etmemiz şart” diyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya öncülüğünde ilçeye yepyeni bir spor salonu daha kazandırılıyor. Çalışmaların hızla sürdüğü salonda incelemelerde bulunan Başkan Yalçınkaya salonun yakın zamanda hizmete gireceğini müjdeledi.

Akçakale belediyesi ile ilçe yeni bir spor salonuna daha kavuşuyor.

İlçede gençleri özellikle kötü alışkanlıklardan korumak ve uzaklaştırmak, spor becerilerini geliştirmek, spor alt yapısına katkı sağlamak ve salon sporlarının yaygınlaştırılması için harekete geçen Akçakale Belediyesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yeni bir kapalı spor salonu inşa ediyor. Basketbol, voleybol ve birçok branşta salon sporları yapılabilecek şekilde projelendirilen salonda çalışmalar hızla sürüyor.

Başkan Mehmet Yalçınkaya da salona giderek çalışmaları yerinde inceledi ve yetkililerden bilgiler aldı.

BAŞKAN YALÇINKAYA: AKÇAKALE’DE SAĞLIKLI NESİL İSTİYORUZ

Burada yaptığı açıklamada 4 yıl hizmet süresi boyunca ilçeye 100 yıllık projeler kazandırdıklarına dikkat çeken Başkan Yalçınkaya “Akçakale'de sağlıklı bir nesil istiyoruz. Sağlıklı bir nesil spor demek, spor alanları demek, spor salonları demek. Biz bu 4 yılda 100 yıllık işi Akçakale'nin tarihine yazdık. Gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz. Yakın bir tarihte Akçakale burasının da hizmete girdiğini görecek. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

DİĞER HABERLER