BAŞKAN YALÇINKAYA İLE AKÇAKALE’YE İLK BİSİKLET YOLU KAZANDIRILIYOR
Geri
04.02.2022 11:24

Akçakale’nin çehresini değiştiren Prestij Caddesi ile ulaşımda değişimine öncülük eden Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, caddeye bisiklet yolu yapılması için de çalışma başlattı. Çalışma tamamlandığında ilçenin ilk bisiklet yolu hizmete sunulmuş olacak.  

Hizmetleri ile dönüşümün öncüsü, projeleri ile modern ilçenin mimarı olan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ilçenin ilk bisiklet yolu için de kolları sıvadı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün desteği ile ilçeye prestij caddesi kazandıran Başkan Yalçınkaya, bununla da yetinmeyerek caddeye yakışacak bir bisiklet yolunun da yapılması için proje oluşturdu. Bu kapsamda ekipler, Akçakale Devlet Hastanesi ile Bolatlar mevkii arasında kaldırım, bisiklet yolu ve yeşil koridor oluşturmak için alt yapı çalışmalarına başlandı. Çalışmalar kapsamında güzergahta gece gündüz demeden yol genişletme ve dolgu yapılıyor.

Çalışmaların yakın zamanda tamamlanarak ilçeye en kısa sürede bisiklet yolunun kazandırılması hedefleniyor. 

Akçakale’nin çehresini değiştiren Prestij Caddesi ile ilçe ulaşımında değişimine öncülük Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, caddeye bisiklet yolu yapılması için de çalışma başlattı. Çalışma tamamlandığında ilçenin ilk bisiklet yolu hizmete sunulmuş olacak. Hizmetleri ile dönüşümün öncüsü, projeleri ile modern ilçenin mimarı olan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ilçenin ilk bisiklet yolu için de kolları sıvadı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün desteği ile ilçeye prestij caddesi kazandıran Başkan Yalçınkaya, bununla da yetinmeyerek caddeye yakışacak bir bisiklet yolunun da yapılması için proje oluşturdu. Bu kapsamda ekipler, Akçakale Devlet Hastanesi ile Bolatlar mevkii arasında kaldırım, bisiklet yolu ve yeşil koridor oluşturmak için alt yapı çalışmalarına başlandı. Çalışmalar kapsamında güzergahta gece gündüz demeden yol genişletme ve dolgu yapılıyor. Çalışmaların yakın zamanda tamamlanarak ilçeye en kısa sürede bisiklet yolunun kazandırılması hedefleniyor.

DİĞER HABERLER