BAŞKAN YALÇINKAYA İLE AKÇAKALE ULAŞIMINDA BİR İLK!
Geri
25.05.2021 10:24

Akçakale-Şanlıurfa Yolu son etap çalışmalarına başlandı. Çalışmaları yerinde inceleyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ilçeye ilk kez dal-geç yapılacağını duyurarak hayırlı olmasını diledi.

Akçakale’de ulaşım sorununu tarihe gömecek projelerin hayata geçirilmesinde öncülük eden ve üst yapı çalışmalarında ilçede fark yaratan Başkan Yalçınkaya, Akçakale-Şanlıurfa Yolu son etap çalışmalarının başladığını duyurdu.

Hem trafiği rahatlatacak hem trafik güvenliğini artıracak yol çalışmasında son etap için şantiye kuruldu. Ekipler Süleyman Şah Konaklama Tesisleri ile Sevimli Mahallesi yol çatına kadar olan bölümde 3 menfez ve dal-geçten oluşacak yol yapımı için çalışmalara başladı. Başkan Yalçınkaya da yükleyici firma yetkililerini yeni kurulan şantiye alanında ziyaret ederek yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Daha sonra yetkililer ile çalışmanın olduğu yerde incelemelerde bulundu.

Dal-geçin ilçe için bir ilk olacağına dikkat çeken Başkan Yalçınkaya “Urfa-Akçakale yolunun son etap inşaatına başlıyoruz. Başta karayolları yetkililerimiz ve müteahhit firma ile beraber inşallah hastane ile sevimli yolunun yapımına bugün itibariye başlamış bulunuyoruz. Bu yolun yapımında başında sonuna kadar gayretlerini esirmegemeyen bölge milletvekilimiz Sayın Ahmet Akay’a teşekkür ediyoruz. Akçakale inşallah bu yolla beraber 12 km.lik bir prestij caddesine kavuşmuş olacak. Prestij caddenin etrafında Akçakale şekillenecek. Sevimli yolu istikametindeki ana yol dal geç şeklinde olacak. Bir ilk olacak ve çok mükemmel olacak. Farklı bir güzergah olacak. Bölgemize, insanımıza, Suriye ve Türkiye’ye hayırlı olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

 

DİĞER HABERLER