AKÇAKALE’DE İLKLERİN BAŞKANI HAKKINDAKİ KARALAMA VE İFTİRALARA YANIT VERDİ
Geri
24.05.2021 12:10


Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, son günlerde hakkında sürdürülen iftira ve karalama kampanyasına karşı açıklamalarda bulundu.

Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesi, Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya ile değişim ve dönüşümünü sürdürüyor.

 

AKÇAKALE’YE DEV PROJELER KAZANDIRDI

Geçmiş dönemdeki milletvekilliği ve siyasi tecrübesini göreve gelir gelmez hizmet belediyeciliğine aktaran Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, ilçeye ilk kez; yüzme havuzu, TOKİ konutları, Organize Sanayi Bölgesi, çevre yolu, mesire alanı, düğün salonu ve doğalgaz gibi önemli projeleri kazandırdı.  ‘Sınırda yıldız bir ilçe oluşturacağım’ sloganıyla yola çıkan Başkan Yalçınkaya, mevcut hizmetleri geliştirirken, artan nüfusa ve hızla büyüyen Akçakale’ye daha kaliteli ve modern düzeyde hizmet sunmak, eğitim, sağlık, spor gibi pek çok alanda vatandaşlara hizmet ulaştırmak için birçok projenin kurucusu ve öncüsü olmayı sürdürüyor.

 

İFTİRA VE KARALAMALAR BAŞLADI

Başkan Yalçınkaya tüm bu hizmetleri ilçeye kazandırırken, Akçakale’nin gelişmesini istemeyen şer odakları Başkan Yalçınkaya’ya iftira ve karalama kampanyası başlattı.

 

“ARALARINDA CUMHUR İTTİFAKINDAN BAZI İSİMLERDE VAR”

Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Yalçınkaya “Her seçimde tercihini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti’den yana kullanan vatandaşlarımıza layık olduğu hizmeti ulaştırmak isterken; aralarında bir dönem PKK, FETÖ, hatta gezi olaylarının destekçisi olan ve cumhur ittifakından bazı isimlerin de aralarında olduğu bazı kimseler; belediyemize ve şahsıma yönelik saldırılara başladı.

 

“SURİYELİ ŞAHISLARIN ÜZERİNE KAYITLI CİHAZLARLA SALDIRIYORLAR”

Saldırılar genelde sahte hesaplardan, bazen de Suriyeli şahısların üzerine kayıtlı cihazlardan, bazen ilçe ve il merkezli, bazen de yurt dışı bağlantılı hesaplardan yapıldığının altını çizen Başkan Yalçınkaya ‘Amacı rant, tarzı ahlak dışı, akıbeti de hep hüsran olan bu saldırılar; bugüne kadar bizi yolumuzdan alıkoymadığı gibi şevkimizi artırmaktan başka bir işe de yaramamıştır ve yaramayacaktır” dedi.

Başkan Yalçınkaya açıklamasında şu ifadeleri kaydetti:

 

“İFTİRALARDA BOĞULACAKLAR”

Yaklaşık 1 sene önce yapılan iftiraları ısıtıp ısıtıp daha yeni olmuş gibi kamuoyuna sunmak isteyen kesimler attıkları iftiralarda boğulmuşlardır ve boğulmaya da devam edeceklerdir. Şahsım ve Belediyemiz bilinçli ve kasıtlı olarak yapılan bu iddia ve iftiralardan aklanarak, daha da güçlenerek çıkmıştır. Bizi yıkmaya yetmeyen girişimler daha da güçlendirmiştir.

 

“TEK GAYEMİZ VE AMACIMIZ HİZMETTİR”

Hep dediğimiz gibi yine söylüyoruz: Tek gayemiz ve amacımız hizmettir. Bizi karalamak isteyenlerin akıbeti ise hezimet olacaktır. İdealimiz sınırda modern ve yıldız bir ilçe yaratmaktır. Bu fikrimizden bizi hiçbir kuvvet döndüremez. Çünkü biz ilçemizin ve halkımızın bunu fazlasıyla hak ettiğinin farkındayız.  Hiçbir doğru ve ahlaki karşılığı olmayan, yerel bazı küçük ve yalan yanlış hesapların tesiriyle üretilen bu iftiralar, sahiplerini alçaltmaktan başka işe yaramayacaktır.  Varın siz iftiralarınıza devam edin. Ama bilin ki; biz yol arkadaşlarımızla birlikte doğru olanı yapmaktan ve ilçemizi ülkemizin en mamur kentlerinden birisi yapmaktan asla geri durmayacağız.  Niyetimiz hayırdır, akıbetimizin de hayır olacağından şüphemiz yoktur. Bize inanan ve güvenen insanlarımızla birlikte durmayacağız, kimsenin de bizi durdurmaya asla gücü yetmeyecektir’’.

 

İLKLERİN BAŞKANI HİZMETLERİNİ ANLATTI

Başkan Yalçınkaya 2 yıl gibi kısa bir sürede Akçakale’de çok önemli hizmetlere imza attıklarını da ifade ederek şunları söyledi:

 

“KADINLARIMIZA İSTİHDAM SAĞLADIK”

‘Kadınlarımıza ‘Akça Kadınlar Üretiyor’ sloganıyla istihdam sağladık. 250 dönüm arazide isot üretip aile bütçesine katkı sağlıyorlar. Kadınlarımız için bununla da sınırlı kalmadık. Belediyemize ait bir iş hanını Kadın Spor ve Aktivite Merkezine dönüştürüyoruz. Burada 100 ila 150 arası kadına iş imkanı verilecek.

 

“İÇME SUYU SORUNU TARİHE KAVUŞUYOR”

Tarihi bir adım attık. Akçakale’nin içme suyu sorunu tarihe karışıyor, Akçakale İçme Suyu Projesi ile vatandaşlarımıza memba kalitesinde içme suyu vereceğiz.

 

“YOL MEDENİYETTİR”

Yol medeniyettir dedik. Akçakale-Şanlıurfa yolu yakın bir zamanda bambaşka bir hale gelecek. Yeni yılda tamamen hizmete açılacak. Merkeze ne hizmet gidiyorsa kırsala da aynısı gidiyor. Kırsalda yol atağını başlattık. Çok sayıda mahalle yola kavuştu. Ayrıca 12 km lik yeni yolumuza bu hafta başlanıldı, İlçe Devlet Hastanesinden Sevimli çatına kadar olan kısmı da yakın bir sürede tamamlanmış olacaktır.

 

“TOKİ RÜYASI GERÇEK OLDU”

İlçemizin TOKİ rüyası gerçek oldu. Dar gelirli aileler için 316 konutluk TOKİ Konutları Projesi’nin temeli atıldı. Hedefimiz şehrimizin imarlı, planlı ve modern olarak inşa edilmesi.

 

“AKÇAKALE İLK MESİRE ALANINA KAVUŞUYOR”

İlçemize ilk kez mesire alanı yapılıyor. 30 yıldır atıl durumdaki ormanlık alanı mesire alanı olarak düzenliyoruz.

 

“AKÇAKALE İLK YÜZME HAVUZUNA KAVUŞUYOR”

Yine Akçakale’de ilk kez olimpik yüzme havuzu inşa ediyoruz. Evlatlarımız artık sulama kanallarında boğulmayacaklar.

 

“EĞİTİM ÖNCELİĞİMİZDİR”

Eğitim önceliğimizdir. İlçemizde iki kütüphane kafe açtık. ‘Gençlik Merkezi ve Kafe Kütüphane’ projemiz öğrencilerimizin hizmetine açıldı.

 

“AKÇAKALE’DE İLK SPOR TESİSİ AÇILIYOR”

Akçakale’de spor tesisi açıyoruz. 400 kişilik tribünlü sentetik çim sahamızda yıldız futbolcular yetişecek. Kırsalımızı da bu konuda ihmal etmedik. Kırsal mahallerimize 5 adet halı, 10 adet basketbol sahası yapılıyor.

 

“3 ADET KUM OCAĞINI HİZMET AÇACAĞIZ”

Akçakale’de 3 adet kum ocağı hizmete açılıyor. Millet bahçemiz de hizmete girecek. İçerisinde sosyal tesis olacak.”

 

“KAMU ELİYLE İLK TEKSTİL FABRİKASINI KURUYORUZ”

İlçemizde 3.000 metrekare kapalı alana sahip olacak tekstil fabrikasını kuruyoruz ve 300 kardeşimiz burada istihdam edilecek.

Ayrıca;  14 iş makinesini hibe olarak ilçeye kazandırdık. 10 adet yeni park yapımına başlanıldı. 25 km gidiş-25 km dönüş yol kenarı ağaçlandırması yapıldı.

 

“İFTİRALARA GÖZ YUMMADAN YILDIZ İLÇEYİ YARATACAĞIZ”

İlçemizi hedeflediğimiz ve üzerine hayaller kurduğumuz şehre dönüştürmek için durmaksızın çalışacağız. Eleştirileri daha güzele, daha mükemmele ulaşmak için değerlendireceğiz ancak iftiralara göz yummayacağız. İftiralara karşı hem sahte hesaplar hem de yalan haberlere karşı hukuki mücadeleyi de başlattık.

Önümüze taş koyanlara aldırmadan sınırda yıldız ilçeyi yaratacağız. Durmak yok yola devam.”

DİĞER HABERLER