BAŞKAN YALÇINKAYA GAZETECİLERLE BULUŞTU
Geri
10.01.2021 09:03

Gazeteciler onuruna verilen yemekte gazeteciler ile buluşan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya gazetecilerin gününü kutladı.

Akçakale Belediyesi tarafından 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan gazeteciler onuruna yemek verildi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya yemekte ilçedeki yerel ve ulusal basın mensupları bir araya geldi. Sınırda yıldız ilçe yaratma hedefi için gazeteciler ile birlik mesajı veren Başkan Yalçınkaya  “Gazeteciler bizim hem gözümüz hem kulağımız, hem elimiz, her şeyimiz. Gazeteci olmadan bir siyaset yapmak anlamsız. Çünkü gazeteci demokratik ülkelerde olur ve siyasilerin gerçek manada hür iradenin olduğu yerde gazeteci olur. Gazeteci arkadaşlarımız hem bölgenin hem bu ilçenin çocukları. Onların ilçeye bakışları, gelecek ile ilgili düşünceleri, geçmişteki eksiklikleri hep birlikte oturduk. Uzun uzadıya masaya yatırdık. Yapabileceklerimizi, yol gösterdikleri oranda kaynaklar ölçüsünde bunları önümüzdeki haftalarda telafi edeceğiz. Hedeflediğimiz gibi Akçakale'yi sınırda yıldız bir ilçe yaratma gayretimiz devam edecek. Bu noktada gazeteci arkadaşlarımız ile zaman zaman bir araya gelip yaptığımız ve yapacağımız çalışmaları değerlendirip yol haritamızı ona göre belirleyip hedefe doğru çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Yalçınkaya yemeğin ardından günün anısına gazetecilere çeşitli hediyeler takdim etti.

DİĞER HABERLER