BAŞKAN YALÇINKAYA MÜJDEYİ VERDİ: ÇALIŞMALAR BAŞLADI
Geri
05.12.2020 22:00

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, Akçakale- Bolatlar arasındaki 8 kilometrelik bölümde, girişimler sonucu ihale edilen sıcak asfalt çalışmalarının başlatıldığını açıkladı.

Başkan Yalçınkaya, “Sevinerek söylüyorum ki; yapılacak yol dünya standartlarına uygun bir yoldur” dedi.

 Göreve geldiği günden bugüne Akçakale’nin çehresini değiştirmeyi hedefleyerek, bu doğrultuda çalışmalar yapan Başkan Mehmet Yalçınkaya’nın girişimleriyle ihalesi yapılan Akçakale- Bolatlar karayolunda sıcak asfalt çalışmaları başladı.

Başkan Yalçınkaya’da, çalışmaların başladığı bölgeye giderek, incelemelerde bulundu. İşçiler ile görüşüp, bölge sakinlerine de çalışmalara ilişkin bilgiler veren Başkan Yalçınkaya, dünya standartlarına uygun şekilde yapılacak sıcak asfalt çalışmalarının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Taleplerinin Akçakale- Şanlıurfa karayolunda 50 kilometrelik sıcak asfalt çalışması yapılmasından yana olduğunun da altını çizen Başkan Yalçınkaya, şunları kaydetti:

“Akçakale- Şanlıurfa karayolunun 50 kilometrelik bölümünü sıcak asfaltı için talepte bulunduk ancak güzergahtaki geçit ve menfezlerden dolayı aciliyet gerektiren Akçakale- Bolatlar arasındaki 8 kilometrelik bölümde çalışmalar başladı. Dünya standartlarına uygun, Akçakale’mize yakışır bir yol yapımı için gayretimiz sonucu ihaleler yapıldı ve tam çalışmalar başlayacağı sırada harekat ve pandemi nedeniyle çalışmalar durdurulmak zorunda kaldı. Sevinerek söylüyorum ki; yapılacak yol dünya standartlarına uygun bir yoldur.”

“HEDEFİMİZ AKÇAKALE’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRMEK”

Akçakale’nin çehresini değiştirmek istediklerini ve bu doğrultuda alt yapı, üst yapı ve park çalışmaları yaptıklarını da vurgulayan Başkan Mehmet Yalçınkaya, “Akçakale’mizin çehresini, geleceğini değiştirecek bir çalışmadır. İnanıyorum ki, 5 yılın sonunda alt yapısıyla, içme suyuyla, düğün salonlarıyla, yollarıyla, parklarıyla Akçakale’miz çok güzel bir ilçe olacak. Her zaman dediğim gibi Akçakale’yi, yıldız bir ilçe yapmayı hedefliyoruz ve ilçemiz bunu hak ediyor” dedi.

Başkan Mehmet Yalçınkaya, konuşmasının son bölümünde bir ekip olarak çalıştıklarının da altını çizerek, konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bir ekip olarak teşkilatımızla, milletvekillerimizle, büyükşehir başkanımızla çalışıyoruz. Yol çalışması ilçemize hayırlı olsun.”

DİĞER HABERLER