GAP İdaresi Başkanlığı Projeleri

Geri

GAP İdaresi Başkanlığı Projeleri: 

GAP İdaresine sunulan ve onaylanan 2 adet proje mevcuttur. Her iki proje de Akçakale Kaymakamlığının iş birliği ile yürütülmektedir. Bu projeler;

A-)“Tarımsal Eğitim Ve Yayım (GAP-TEYAP) Desteklenmesi Programı” kapsamında; Tarımsal eğitim ve yayım hizmet Kapasitesi arttırmaya yönelik olmak üzere;  

“Akçakale İlçesinde Tarımsal Eğitim ve Üretimde Verimliliğin Artırılması Projesi.”

Proje ile mülkiyeti belediyeye ait olan ve kullanılmayan iki katlı yapı, eğitim sınıfı ve kitap kafeye dönüştürülmüş ve ilgili materyaller alınmıştır. Bu proje ile ilçemizde ÇKS sistemine kayıtlı 50 çiftçi tarımsal eğitimler alacaktır.

B-)“Tarım ve Tarım Dışı Faaliyetlerin Çeşitlendirilmesi Projesi” kapsamında; 

Suriyeli Sığınmacıların Ve Yoksulluk Riski Altındaki Dezavantajlı Kadınların İstihdam Edilebilirliklerinin Mesleki Girişimcilik Yoluyla Artırılması Projesi. 

Yine mülkiyeti Belediye Başkanlığımıza ait olan ve bünyesinde 33 adet dükkânı barındıran hanın, gerekli iyileştirmeleri yapılarak 140 kadına iş imkânı ve meslek edinme fırsatı sunulacaktır. Han tadilatı ve onarımının ardından proje uygulama safhasına geçilecektir. Halk eğitim tarafından görevlendirilecek usta öğreticiler ilçemize yaşayan dezavantajlı bayanların kendilerini geliştirme noktasında büyük bir fırsat yakalamış olacaklardır. Hanın onarım ihalesi yapılmıştır.


Diğer Projeler