AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ, AKÇAKALE’DE
Geri
05.12.2020 20:00

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MEHMET ÖZHASEKİ, AKÇAKALE’DE

Özhaseki, Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine bağlı Büyücek Mahallesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Ak parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay burada yaptığı açılış konuşmasında; “Burada asıl amaç yemek değil Sayın Cumhurbaşkanımızın değerli yardımcısını genel başkan yardımcımızı kucaklaşmak üzere ve onunla hasbihal etmek üzere burada Toplandık bu gösterdiğiniz ilgi ve alaka ya Çok teşekkür ederim.” Dedi.

Özhaseki ise, burada yaptığı konuşmada, bölgede şer odakları tarafından bin bir türlü fesat ve fitnenin oynanmaya çalıştığını söyledi.

Bölge halkının terör örgütü PKK'ya karşı dik durmasının önemli olduğunu vurgulayan Özhaseki, "PKK belasının olduğu bir yerde sizlerden Allah razı olsun, devletten yana, milletten yana bayraktan yana, ezandan yana tavrımızı koyuyorsunuz, onlara kapılarınızı kapattınız. Onun için bir kez daha size bir teşekkür borcumuz vardır." dedi.

Bölge halkının son yıllarda büyük bir fedekarlık örneği de gösterdiğini belirten Özhaseki, yöre insanının bağrını çok sayıda Suriyeliye açmasının kardeşlik çok güzel bir örnek olduğunun altını çizdi.

Türkiye'nin geçmişten beri mazlumların yanında yer aldığını kaydeden Özhaseki, şöyle devam etti:

Bu coğrafyanın bir başka özelliği son dönemde mazlumların sığınma coğrafyası olmasıdır. Osmanlı İmparatorluğu'nun bakiyesi olarak bizim topraklarımızda, zulme uğrayan ne kadar kardeşimiz varsa hep bu coğrafyaya gelmiştir. Balkanlardaki zulme uğrayan kardeşlerimiz ülkemize gelmişler. Kafkaslardaki Çerkez kardeşlerimiz buraya gelmişler ülkenin doğusundaki güneyindeki zulme uğrayan herkes buraya gelmiştir. Burada bayrağımızı dalgalandırıyoruz, elhamdülillah ezanımız okunuyor, dinimizi yaşıyoruz. Cenab-u Hak'ka şükürler olsun ki son dönemde gittikçe büyüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti dendiği zaman dosta güven veriyor düşmana korku salıyoruz."

Büyücek mahallesinde tamamlanan programın ardından Özhaseki Akçakale belediyesine geçerek burada Akçakale belediye başkanı Mehmet Yalçınkaya, Ak Parti ilçe Başkanı İbrahim Yıldık, belediye Meclis üyeleri ile ilçe teşkilatı ile bir araya geldi.

Akçakale Belediye başkanı Mehmet Yalçınkaya, yanı başımızda Suriye de YPG/PKK terör örgütünün defedilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti ileterek cumhurbaşkanına teşekkür etti.

Başkan Yalçınkaya, “Bundan 50 gün önce hem Türkiye hem Suriye cehennemden döndü. Allah şahittir başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti Başbakanımızın hemşerisi Sayın Milli Savunma bakanımız Hulusi Akar askeri heyet, Genelkurmay başkanımızdan Hepsinden tek tek Allah razı olsun diyorum ve buradan saygılarımızı sevgilerimizi iletiyorum Allah başımızdan eksik etmesin” Şeklinde konuştu.

Program sonrası Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Akay ve Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’ye birer teşekkür plaketi takdim ettiler.

 

DİĞER HABERLER