BAŞKAN YALÇINKAYA, PARKLARI DENETLEDİ
Geri
05.12.2020 20:00

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, ilçedeki parklarda gezi ve incelemelerde bulundu.

Başkan Yalçınkaya beraberindeki Başkan Yardımcısı Ahmet Toprak ile ilçenin Yenişehir Mahallesinde bulunan parklarda denetimde bulundu.

Parkların eksik ve taleplerine ilişkin mahalle muhtarı Ahmet Toygar’dan bilgi alan Yalçınkaya, sorun ve sıkıntıların bir an önce giderilmesi için talimat verdi.

Başkan Yalçınkaya, ilçedeki yeşil alan sayısını artırmak için gayret ettiklerini söyledi.

Akçakelelilerin yaşam standartlarını yükseltmeye çalıştıklarını belirten Yalçınkaya, “Halkımızın nefes alabileceği mekanları çoğaltmak istiyoruz. Akçakalelinin oturup dinleneceği keyifli vakitler geçireceği parklarımızın sayısını hızla artıracağız. Parklardaki çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

Başkan Yalçınkaya, şöyle konuştu:

“Akçakale ilçemizdeki Yenişehir Mahallemizde kilitli parke taşı döşeme çalışmalarımız devam ediyor. Köylerde stabilize yol çalışmalarımız sürüyor. Bütün bunlarla ilgili işlerimizi aksaksız sürdürüyoruz. Parklarımızın da bakımını yapıyoruz, kışa hazırlıyoruz. Yarın da Birecik’ten bir kamyon fidan getireceğiz. Hem okullarımıza hem ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarımıza dağıtacağız. Bu insanlarımıza ulaştıracağız ki yeşil ve temiz bir Akçakale hedefliyoruz. Fidanlarımızı çocuklarımız ve öğretmenlerimizle buluşturup, dağıtacağız. Şehrin eksikliklerini biliyoruz. Fakat imkanlarımız sınırlı bu sınırlı imkanlar dahilinde bir şeyler çıkarmaya çalışıyoruz. Allah bize yardım edecektir. Her şey eskisinden daha güzel olacak. Herkese hayırlı olsun diyorum.”

Muhtar Toygar da Başkan Yalçınkaya’ya gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

 

DİĞER HABERLER