AKÇAKALE BELEDİYESİ’NDEN SAĞANAK MAĞDURLARINA YARDIM ELİ
Geri
27.12.2022 15:54

Sağanak nedeniyle yaşadıkları çadırları sular altında kalan vatandaşlar, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın talimatıyla tahliye edildi. Mağdur aileler, taziye evine yerleştirilirken aileleri ziyaret eden Başkan Yalçınkaya “Tüm zorluklara karşı yanınızdayız” dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, mağdurlara yardım eli uzatmaya devam ediyor.

İlçede dün etkili olan sağanak nedeniyle Atatürk Mahallesi’nde çadırlarda yaşayan vatandaşların çadırları sular altında kaldı. Başkan Yalçınkaya’nın talimatları ile belediye ekiplerince aileler bulundukları yerden otobüslerle alınarak taziye evine yerleştirildi. Sıcak barınma yerine imkanı verilen ailelere Kızılay, AFAD ve Fecr İnsani Yardım ve Yetim Ehli Derneği’nin de desteği ile sıcak çorba, meyve ikramında bulunulurken çocuklu ailelere de bebek bezi yardımı yapıldı.

BAŞKAN YALÇINKAYA’DAN ÖNCE İNCELEME SONRA ZİYARET

Başkan Yalçınkaya da ilk olarak yetkililer ile beraber Atatürk Mahallesi’ne giderek incelemelerde bulundu. Ardından da taziye evine giderek ailelere geçmiş olsun dileklerini iletti.

Başkan Yalçınkaya ihtiyaç halinde aileleri başka taziye evlerine de yerleştirebileceklerini belirtirken aileler de Başkan Yalçınkaya ve ekibine teşekkür etti.

DİĞER HABERLER