AKÇAKALE’DE TARİHİ GÜN! İLK DOĞALGAZ AKIŞI SAĞLANDI
Geri
19.11.2022 14:38

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya öncülüğünde Akçakale tarihinde ilk kez doğalgaz ile buluştu. Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan'ın da katıldığı açılış töreninde konuşan Başkan Yalçınkaya “Sınır mahallelere doğalgaz verilmeyecek” iddialarını yalanlayarak “Bunlar yanlış laflar. Doğalgaz, bütün Akçakale'ye hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Akçakale’de bir ilk daha yaşandı ve vatandaşların özlemle beklediği doğalgaz, Akçakale Belediyesi’nce düzenlenen törenle ilçeye verildi.

Doğalgaz açılış törenine Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Şanlıurfa İl Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan, İlçe Jandarma Komutanı Üst Teğmen Mustafa Elgün, Akçakale Kaymakamı Oltan Bayraktar, Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Yıldık, Aksa Şanlıurfa Doğalgaz Dağıtım A.Ş. Şirket Müdürü Muhammed Nezih Ural, belediye kurum amirleri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

VALİ AYHAN: DOĞALGAZ KONFOR YARATACAK

Açılış öncesi bir konuşma yapan Vali Ayhan “Doğalgaz hakikaten bir ilçe için bir yerleşim yeri için büyük bir imajdır. O bölgenin birçok altyapısı tamamlanmış ve modernliğin medeniliğin göstergesi olan doğalgaz… Altyapısı ile güçlendirilmiş çevreci ve daha yaşanabilir bir şehir. Yani vatandaşın hayatını her alanda kolaylaştıracak konfor yaratacak olan bir değerdir. İşin açıkçası ben ilk geldiğimde Akçakale ile ilgili şöyle bir bilgi aldığımda Urfa'nın ilçelerinde doğalgaz olmadığını düşündüm ancak bir de baktım Akçakale'de devam ediyor. Sadece Ceylanpınar, Harran, Halfeti kaldı. Onlar da 2023-2024'te planlanacak. Sayın cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Başkanlarımıza teşekkür ediyoruz, milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Akçakale'ye hayırlı uğurlu olsun diyorum emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN YALÇINKAYA: BÜTÜN AKÇAKALE’YE HAYIRLI OLSUN

Başkan Yalçınkaya da ilçeyi bir ilkle daha buluşturmanın sevincini yaşadıklarını ifade etti ve doğalgazın her mahalleye ulaşmayacağı iddialarına da şu sözlerle yanıt verdi:

“Çok büyük mücadele ettik, en büyük desteği Sayın Cumhurbaşkanımız'dan gördük. Cumhurbaşkanımıza burada huzurlarınızda teşekkür ediyoruz. Akçakale'nin bir kısmına verileceği bir kısmına verilmeyeceği, hudut bölgesi nedeniyle Milli Savunma Bakanlığı'nın izin vermediği gibi söylemler var. Bunlar yanlış. Bunlar kafaları karıştırmak için ortaya atılan laflar. Durmak yok yola devam. Allah yar ve yardımcımız olsun. Bütün Akçakale'ye hayırlı uğurlu olsun. İlgili firmamız olan Aksa'ya, Sayın valimize, kıymetli bütün haziruna teşekkür ediyoruz. Hayırlı ve uğurlu olsun yolumuz açık olsun.

Aksa Şirket Müdürü Ural da “Akçakale için çok önemli bir gün. Çok ciddi yatırımlar neticesinde Akçakale'mize doğal gaz arzını sağlamış bulunmaktayız” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi ve vananın açılmasıyla doğalgaz meşalesi yakıldı.

Protokol doğalgaz tesisini de gezerek yetkililerden bilgi aldı.

DİĞER HABERLER