AKÇAKALE İSTİHDAMINA BÜYÜK KATKI! FABRİKALARDA SONA YAKLAŞILDI
Geri
16.06.2022 17:29

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın istihdamı artırmaya yönelik girişimleri sonucu ilçeye kazandırdığı iki tekstil fabrikasında sona yaklaşıldı. Fabrikalarda incelemelerde bulunan Başkan Yalçınkaya “İki fabrikamızdan biri hazır. İkincisi de yakın zamanda faaliyete geçecek” dedi.

İşsizliğe karşı ekonomiye yönelik hamlelerde bulunan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya sayesinde 600 kişiye iş imkanı sağlanacak fabrika projesinde sona gelindi.

Başkan Yalçınkaya’nın girişimleri ve Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın desteği ile  hazır giyim sektörüne yönelik “Anahtar Teslimi Tekstil Fabrikası Yapım Projesi”nde inşaat tamamlandı. Hızla yürütülen çalışmalar kapsamında dış cephe boyama işlemlerine başlandı. Başkan Yalçınkaya da beraberinde Başkan Yardımcısı Mehmet Yaşarer ile fabrikalara giderek incelemelerde bulundu.

 

BAŞKAN YALÇINKAYA: YAKIN ZAMANDA ÜRETİM BAŞLAYACAK

Yetkililerden çalışmalar hakkında bilgiler alan Başkan Yalçınkaya, fabrikaların ilçeye hayırlı olmasını temenni ederek “Akçakale'de yaptığımız güzel şeylerin meyvesini almaya başladık. Temelini atmıştık, inşaatı bitti, inşallah yakın zamanda üretim başlayacak. İki fabrikamızdan biri hazır. İkincisi de inşallah yakın zamanda faaliyete geçecek ve 600 kardeşimizin burada çalışması için adımımızı atacağız. Üretim başlayacak, ihracat başlayacak, herkes evine inşallah ekmek götürecek. Bu hayretle çalışıyoruz. Kardeşlerimize, burada çalışacaklara ve Akçakale'ye hayırlı olsun” dedi.

DİĞER HABERLER