Basına ve kamuoyuna
Geri
27.05.2022 22:17


Belediyemiz hakkında bugün maksatlı, tamamı iftira olan iddialara karşı basın açıklaması ile kamuoyunu bilgilendirme zorunluluğu doğmuştur.

Meyve veren ağaç taşlanır misali ilçemize kazandırmaya devam ettiğimiz kalıcı eserler karşısında aslı olmayan, mesnetsiz ve tamamen itibar suikastı amacı taşıyan iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Akçakale Belediyesi olarak bugüne kadar tüm asılsız iddialar karşısında haklılığımızı gerek hukuki gerek kamuoyu nezdinde ispatlamış olsak da siyasi rant peşinde olan ve hizmet edilmesine tahammül edemeyen şahıs yada şahıslarca tarafımıza yönelik algı operasyonlarının sürdüğünü görmekteyiz.

“Temiz ilçe, sağlıklı yaşam” sloganı ile mesai mefhumu gözetmeksizin kırsal-merkez ayrımı yapılmaksızın yürüttüğümüz temizlik çalışmalarının çirkin iftira ve söylemlerle karalanmasına müsaade etmeyeceğiz. İddialarda söz edildiği gibi belediyemizin hiçbir aracı Suriye’ye geçiş yapmadığı gibi, geçiş izinlerinin Şanlıurfa Valiliği’mizin iznine tabi olduğunu belirtmek isteriz. Bugüne kadar da Valiliğimizden ne geçiş izni için talep nede onay söz konusu olmamıştır. Belediyemize ait çöp kamyonları, devletimizin bir kurumu olan Akçakale Gümrük Müdürlüğü’nün bahçesinde yer alan çöp konteynerlerinden atık malzemeleri rutin olarak toplamaktadır. Tüm iddialar gerçek dışıdır. Müddei de iddiasını ispatlamakla mükelleftir.

Çalışan, geleceğe kalıcı eserler bırakmak için gayret gösteren, ilk doğalgaz, ilk TOKİ, ilk çevre yolu, ilk prestij caddesi, ilk içme suyu, ilk mesire alanı, ilk düğün salonunun hayata geçirilmesine öncülük eden Akçakale Belediye Başkanlığı olarak tüm iftiralara karşı yorulmadan ve yılmadan çalışmaya devam edecek; Akçakale’mizi sınırda yıldız ilçe yapma hedefine ulaşmak için durmadan ilerleyeceğiz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

DİĞER HABERLER