AKÇAKALE’DE BÜYÜK DEĞİŞİM DEVAM EDİYOR
Geri
11.05.2022 10:42

Akçakale Prestij Caddesi’nde peyzaj çalışmaları sürüyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Halef Karataş ilçedeki büyük değişime dikkat çekti ve “Son 2 aydır ilçe gelmeyenler girişte harika bir şehir ile karşılaşıyorlar” dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın “İlçemiz batıdaki ilçeler seviyesinde olacak” sözü, yapılan çalışmalarla hayata geçirilmeye devam ediyor.

Başkan Yalçınkaya’nın girişimleri ve Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ile yapılan Prestij Caddesi’nde sona yaklaşıldı. Alt yapısı, ışıklandırması, sinyalizasyon ve trafik işaretlerinin tamamlandığı caddede kaldırım ve peyzaj çalışmaları yapılıyor.

Başkan Yardımcısı Halef Karataş da 12 km.’lik cadde üzerindeki Ceylanlı Kavşağı’nda yürütülen çalışmaları yerinde inceledi. Ekiplerden bilgiler alan Başkan Yardımcısı Karataş çalışmaların en kısa zamanda tamamlanması için talimata bulundu.

BAŞKAN YARDIMCISI KARATAŞ: HARİKA BİR SİLUET GERÇEKLEŞTİ

İncelemelerinin ardından çalışmalar hakkında bilgiler veren Başkan Yardımcısı Karataş “Sınırda yıldız ilçe inşa etme yolunda çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Şuanda sona yaklaşıyoruz. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı'na bağlı ekiplerimizle beraber peyzaj çalışmalarını devam ettiriyoruz. Yeşil alanlar oluşturuyoruz. Ceylanlı Kavşağı’nda toprak serimi ardından 4-5 yaşından oluşan palmiye ağaçlarının dikimini gerçekleştirdik. Gerçekten Ortadoğu iklimine, gönül coğrafyamıza uygun olan palmiye ağaçlarımız dikildi ve palmiyeler sınırda yıldız ilçemize çok yakıştı. Çok harika bir siluet gerçekleşti” dedi.

“HARİKA İŞLER ÇIKARIYORUZ”

İlçedeki büyük değişime dikkat çeken Başkan Yardımcısı Karataş şöyle konuştu:

“Son 1-2 aydır ilçe gelmeyenler girişte harika bir şehir ile karşılaşıyorlar. Sayın başkanımız Mehmet Yalçınkaya'nın Batı ilçelerinde ne varsa Akçakale'de de olacak sözünü bu şekilde yerine getirmiş bulunuyoruz. Batı illerinde ne varsa sınırda yıldız ilçe Akçakale'mizde o olacak ve bunu gerçekleştirmek için de tüm gayretimizle çalışıyoruz. Büyükşehir ile birlikte belediyemize bağlı Fen İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz neredeyse bütün ekiplerimizle şehrin bütün cadde ve sokaklarında harika yeşil alanlar, harika bulvarlar, harika işler çıkartıyoruz. Biz buna gerçekten inanıyoruz ki; Akçakale buna değer. Akçakale insanı buna değer ve biz hiçbir zaman durmayacağız, yılmayacağız, bıkmayacağız, daima ileriye bakacağız. Akçakale’yi geleceğe taşımaya devam edeceğiz. Şimdiden Ceylanlı Kavşağı’mız ve Prestij Caddemizin Akçakale'mize hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

DİĞER HABERLER