BAŞKAN YALÇINKAYA İLE 1 MİLYONA YAKIN AĞAÇ TOPRAKLA BULUŞTU
Geri
19.03.2022 14:09

Ağaç dikim çalışmalarına katılan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya bugüne kadar yaklaşık bir milyon ağacı toprakla buluşturduklarını belirtti ve hem ağaçları hem doğayı korumak için çiftçileri anız yakmamaları konusunda uyardı.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın başlattığı yeşil seferberliği kapsamında ağaçlar toprakla buluşmaya devam ediyor.

Akçakale Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Koruklu- Özcan Petrol arasındaki yol kenarlarına ağaçlar dikildi. Başkan Yalçınkaya da bölgeye giderek çalışmalara katıldı.


BAŞKAN YALÇINKAYA: AĞAÇLARIN ALTINDAN HALEP’E KADAR GİTME HAYALİYLE YOLA ÇIKTIK

Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde bahsettiği yeşil Akçakale’yi yeniden bu unvana layık hale getirmek için çaba gösterdiklerine dikkat çeken Başkan Yalçınkaya “Başından beri Evliya Çelebi'nin yolunda Halep-Urfa güzergahını yeşillendirmek ve ağaçların altından Halep'e kadar gitme hayali ile yola çıktık. Urfa-Akçakale yolunun 40. km.'sindeyiz. Bunu baştan başa ağaçla donattık ve çok güzel oldu. Diğer ağaçlarımız 3 yaşına girdi. Geri kalanı da bugün tamamlıyoruz” dedi.


BAŞKAN YALÇINKAYA’DAN ÇİFTÇİLERE ÖNEMLİ ÇAĞRI

Ağaçları korumanın da önemli olduğunu dile getiren Başkan Yalçınkaya çiftçilere şu çağrıda bulundu:

“Ağacı dikmek ve yaşatmak kolay değil. Çiftçilerimize en büyük çağrımız anız yangınlarının önlenmesi, ağaçların korunması ve yaşanması için. Bunu el birliği ile başarabilirsek çiftçimiz ve buradaki vatandaşlarımız ile beraber. Bu ağaçların burada yaşama şansı var. Aksi takdirde bütün emekler, bütün gayretler boşa gider.”

Başkan Yalçınkaya konuşmasının devamında “Biz bugüne kadar ovada bir milyona yakın ağaç diktik. Ağaç dikmeye de devam edeceğiz” dedi ve ağaç dikmenin önemini ise şu sözlerle dile getirdi:

“Ağaç medeniyettir. Medeniyet ile beraber burada il kimi değiştirecek en büyük unsurdur. Burası kurak bir bölge. Buradaki ağacın, yeşilliğin ve gölgenin ehemmiyeti çok büyük. Çiftçi tarlasında çalışırken gelsin ağacın altında yemeğini yesin. Bu gayretle çalışıyoruz.”

VATANDAŞ ALKAN: BAŞKANIMIZDAN MEMNUNUZ

Vatandaşlardan Halil Alkan ise çalışmalardan dolayı Başkan Yalçınkaya ve ekibine teşekkür ederek “Başkanımızdan memnunuz. Allah razı olsun kendisinden” dedi.

Öte yandan tamamlanan ağaçlandırma çalışmaları sonrası tüm ağaçlara can suyu verildi.

DİĞER HABERLER