AKÇAKALE ZABITASINDAN AF YOK! KURALLARA UYMAYANLARA CEZA YAZILDI
Geri
10.03.2022 16:40

Akçakale Belediyesi Zabıta ekipleri, ilçe genelinde gıda satışı yapılan yerlerde denetimler yaparak kurallara uymayanlara ceza yazdı. Denetimlere ilçede ilgili kurumlarca görevlendirilen ekipler de eşlik etti. 

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın "Haksız kazanca, fırsatçılıktan stokçuluğa, etiket oyunlarına kadar halk sağlığı adına gıda üzerindeki karşı milletimizin yanındayız” diyerek Akçakale Zabıtasına verdiği “Sıkı denetim yapın” talimatı üzerine her gün aralıksız denetimler yapılmaya devam ediyor.

Son olarak ekipler beraberinde İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Akçakale Kaymakamlığı ekiplerinin de desteği ile ilçe genelindeki zincir marketlerde, manav ve bakallarda denetim yaptı. Ekiplerce stok incelemeleri, fahiş fiyat artışı, etiket, gıda ve kaldırım işgali yapılıp yapılmadığı denetlendi.

Kaldırım işgal eden bir manav esnafına ve son kullanma tarihi geçmiş ürün bulundurduğu belirlenen 2 markete cezai işlem uygulandı. Zabıta ekipleri el koydukları tarihi geçmiş ürünleri imha etti.

Konuya dair yazılı açıklama yapan Başkan Yalçınkaya “Denetimlerimiz aralıksız sürüyor, sürecek. Biz halkımızın yanındayız ve fırsatçılığa asla izin vermeyeceğiz. Denetimlere destek veren tüm kurum yetkililerine ve ekiplerine de teşekkür ediyorum” dedi.

DİĞER HABERLER