AKÇAKALE BELEDİYESİ İLE İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Geri
21.02.2022 15:01

Akçakale Belediyesi tarafından geçtiğimiz hafta başlanan ilaçlama çalışmaları sürerken konuya dair açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya “Tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı ilçemizde ilaçlama çalışmalarımız aralıksız devam edecek” dedi.

Akçakale Belediyesi’nce halk sağlığının korunması ve ilçede daha rahat bir yaz dönemi geçirilmesi için larva mücadelesine başladı.

Havaların ısınmaya başlamasının ardından geçtiğimiz hafta başlayan çalışmalar kapsamında durgun su birikintileri, çöp konteynerleri, kanallar, rögar ve mazgallar gibi larvaların yuvalanabileceği bölgelerde ilaçlama çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Ekipler çalışmalarına periyodik olarak devam ederken konuya dair yazılı açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya “Türkiye’nin en sıcak ilçelerinden biriyiz. Havaların ısınmasıyla da larva ile mücadelemiz hızla başladı. Amacımız vatandaşlarımızın hem sağlıklı hem rahat bir bahar ve yaz dönemi geçirmeleri. Bunun için de ekiplerimiz tarım ve hayvancılığın yoğun olarak yapıldığı ilçemizde ilaçlama çalışmalarımız aralıksız devam edecek” ifadelerini kullandı. 

DİĞER HABERLER