AKÇAKALE ZABITASINDAN FIRINLARA KAPSAMLI DENETİM
Geri
20.10.2021 12:25

Akçakale Belediyesi zabıta ekipleri fırınlarda denetime çıktı ve kurallara uymayan bir işletme kapatıldı.  Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya “Kurallara uyulmayanlara af yok” dedi.

Akçakale Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelinde faaliyet gösteren fırınlarda hijyen ve gramaj denetimi yaptı.

Halk sağlığını gözeterek kapsamlı inceleme yapan ekiplere Akçakale Belediye Başkan Yardımcısı Zülfikar Emiroğlu öncülük etti. Ekipler ekmek gramajlarının ve hammaddelerin üretime uygunluğunu, işletmelerin hijyenik olup olmadığını kontrol etti. 

Bazı işletmelere yazılı uyarı yapan ekipler uyarılar dikkate alınmadığında cezai müeyyide uygulanacağı yönünde uyarılarda bulundu. Hijyen kurallarına uymayan bir esnafın da ekmek üretim işletmesi mühürlenerek kapatıldı.

BAŞKAN YALÇINKAYA UYARDI: KURALLARA UYULSUN

Denetimlere dair yazılı açıklama yapan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya “Bizim için öncelikli olan halkımızın sağlığı. Bunun içinde belirlenmiş kurallar var. Bu kurallara uyulmadığı takdirde ceza uygulamaktan kaçınmıyoruz. Esnafımız lütfen kurallara uysun. Kurallara uyulmayanlara af yok” ifadelerini kullandı.

DİĞER HABERLER