BAŞKAN YALÇINKAYA’DAN HEM DENETİM HEM UYARI
Geri
24.09.2021 13:38

Cuma namazı öncesi esnafı hem ziyaret eden hem denetimlerde bulunan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya fahiş fiyata karşı kararlılık vurgusu yaparak “Kimsenin gözünün yaşına bakmayız” dedi.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya yine rutinini bozmadı ve cuma namazı öncesi sahaya inerek hem denetim yaptı hem de esnafı uyardı.

Beraberinde zabıta ekipleri birlikte Ceylanpınar Caddesi’ne giden Başkan Yalçınkaya esnafı tek tek ziyaret etti. Talep ve önerilere kulak veren Başkan Yalçınkaya gıda denetimi de yaptı. Fahiş fiyat uygulanıp uygulanmadığını ve tarihi geçmiş ürünleri de kontrol eden Başkan Yalçınkaya bu konuda asla taviz vermeyeceklerini dile getirerek “Cumhurbaşkanımızın çağrısı var. Herkes fiyata, zamanı geçmemiş gıdaya dikkat etsin. Biz de bura fahiş fiyatların uygulanması noktasında belediye olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu noktada hiç müsammahakar davranmayacağız. Kimsenin gözünün yaşına bakmayız. Vakti geçmiş gıdaların imhası her zaman zabıtanın kontrolünde. Buradaki esnafımız da bunlara dikkat edecek. Bütün amacımız hem esnafın hem vatandaşın mağdur olmaması” dedi.

BAŞKAN YALÇINKAYA: MASKE HAYAT KURTARIR

Koronavirüs salgını ile mücadelede uyulması gereken kuralları da hatırlatan Başkan Yalçınkaya esnaf ve vatandaşlara şu sözlerle çağrıda bulundu:

“Her zaman uyarıyorum. Maske çok önemli maske hayat kurtaran bir silahtır. Günde 300 kişinin öldüğü binlerce vakanın olduğu bir yerde yaşıyoruz. İnsanımızı koruma adına bütün esnaf ve Akçakale halkına maske, mesafe ve temizlik diyoruz. Buna çok dikkat edeceğiz. Bu badireyi birlikte atlatacağız. Herkes kurallara uysun çağrımız budur.”

DİĞER HABERLER