BAŞKAN YALÇINKAYA’NIN DESTEĞİ İLE HAYALLER GERÇEK OLUYOR
Geri
17.09.2021 13:54

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya belediyenin ücretsiz kurslarında eğitim görerek üniversiteyi kazanan öğrenciler ile bir araya gelerek kitap hediye etti. Öğrencilere desteklerinin her daim süreceğini belirten Başkan Yalçınkaya “Hedefimiz gelecek yıllarda daha güzel tablolar ortaya çıkarmak” dedi.

“Önceliğimiz eğitim” diyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın hayata geçirdiği etüt merkezi, ilçenin gurur tablosuna ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Kültür Merkezi’nde 3 yıldır faaliyet gösteren etüt merkezinde sınava hazırlanan ve üniversiteye hazırlanan öğrenciler öğretmenler eşliğinde ücretsiz kurs imkanı sağlanıyor.  Özellikle pandemi döneminde merkeze gelerek eğitim desteği alan öğrencilerden pek çoğu üniversite sınavlarını kazanarak hayallerine kavuştu. Başkan Yalçınkaya da etüt merkezine giderek üniversiteyi kazanan öğrencilerle buluştu. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Yalçınkaya öğrencileri tek tek tebrik ederek kitap dağıttı.


BAŞKAN YALÇINKAYA: ÖĞRENCİLERİMİZİN HEP YANINDA OLACAĞIZ

Kendilerine üniversite hayatlarında da başarılar dileyen Başkan Yalçınkaya “Belediye başkanlığına başladığım andan itibaren gönlümüzde, aklımızda, ufkumuzda hep eğitim vardı. Buranın geleceği eğitilmiş insanlara bağlı. Dershanemizi onun için açtık. Üniversiteyi kazanan öğrenciler gurur tablomuz. Bundan sonraki hayatlarında da hep yanlarında olacağız. Yolları açık olsun” dedi.


“CANLA BAŞLA ÖĞRENCİLERİMİZİ DESTEKLİYORUZ”

Sınavı kazanamayan öğrencilere de seslenen Başkan Yalçınkaya “Kazanamayan öğrencilerimize buradan şunu söylüyoruz: Hayat, yarış devam ediyor. Bundan sonraki eğitimlerinde bizimle beraber olsunlar. Bu yolu beraber yürümeye devam edeceğiz. Bizim hedefimiz gelecek yıllarda bu tablonun üstünde daha güzel tablolar ortaya çıkarmak ve Akçakale’nin geleceğinde bu eğitilmiş insanların çok büyük rolü olacak. Canla başla öğrencilerimizi destekliyoruz” ifadelerini kullandı.


“BAŞKANIMIZIN DESTEĞİ ÇOK OLDU”

Öğrencilerden Hatice Ökgörgen ise Başkan Yalçınkaya’ya şu sözlerle teşekkür etti:

“Belediye başkanımızın açmış olduğu eğitim kursunda geçen yıllardan itibaren eğitim aldık. Başarılar elde ettik. Hem başkanımızın hem ailelerimizin desteği çok oldu. Desteklerinden dolayı Sayın başkanımıza teşekkür ederiz.”

 

DİĞER HABERLER