BAŞKAN YALÇINKAYA İLE AKÇAKALE’DE YENİ BİR DÖNEM
Geri
26.05.2021 11:39


Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın girişimleri ile ilçede ilk semt pazarı kuruldu. Pazarcı esnafını ziyaret eden Başkan Yalçınkaya “İnşallah Akçakale'nin layık olduğu hizmete kavuşması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Akçakale’nin çehresini değiştiren ilklerin başkanı Mehmet Yalçınkaya hizmette bir ilke daha imza attı.

İlçenin modernleşmesi hedefiyle çalışmalarını sürdüren Başkan Yalçınkaya alışverişte yeni dönemin başlamasına öncülük etti ve Fevzi Çakmak Mahallesi’nde ilk semt pazarı kuruldu. Pazar haftanın 3 günü ilçenin muhtelif mahallelerinde kurulacak.

Başkan Yalçınkaya da beraberinde Eyyübiye Esnaf Kardeşler Dernekler Başkanı Abdullah Güneş ile pazar yerine giderek esnafa hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Esnafa ve vatandaşlara hayırlı olsun temennisinde bulunan Başkan Yalçınkaya “Pazar Akçakale'nin en büyük eksikliği hem pazar alışkanlığı yok, hem de pazar yeri yok. Belediye Başkanı olduktan sonraki ilk hedefimiz burayı güzel modern bir ilçe yapmaktı. Bu konuda da adım atmıştık. Yalnız pandemiden dolayı uzun süredir elimiz kolumuz bağlıydı. Pandemi süreci inşallah 1 Haziran'dan sonra ortadan kalkacak. Bizim de burada hedefimiz modern pazarlar, insanların kolayca alışveriş yapabileceği yerleri Akçakale'nin hizmetine sunmak. Zeynel Başkanımız Urfa'dan bize desteği veriyor. Elbirliğiyle inşallah Akçakale'nin layık olduğu hizmete kavuşması için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Dernek Başkanı Güneş de başkan Yalçınkaya’ya teşekkür ederek şöyle konuştu:

“Akçakale Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz bizlere destek verdiler. Bizler de bu desteğe layık olmaya çalışıyoruz. İnşallah bizim için de başkanımız için de bir şereftir. Burada vatandaşlarımıza hizmet yapmak için geldik inşallah bizler de alışveriş yapan vatandaşlar da hep beraber memnun oluruz.”

Öte yandan esnafa koronavirüs tedbirlerine uyulması hususunda uyarılarda bulunuldu ve esnafa maske dağıtıldı.

 

DİĞER HABERLER