BAŞKAN YALÇINKAYA’DAN KIRSAL MAHALELLER İÇİN MÜJDE
Geri
05.04.2021 10:11

Mahalle toplantılarının ikincisini gerçekleştiren Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Seyitveren Kırsal Mahallesi’nde yaptığı açıklamada kırsalda ilk kez parke taşı döşeme çalışması başlatacaklarını müjdeledi.

Talep ve önerileri yerinde dinlemek için mahalle toplantıları düzenleyen Başkan Yalçınkaya Seyitveren Kırsal Mahallesi’ne çıkarma yaptı.

Başkan Yalçınkaya’ya meclis üyesi Halil Bozdoğan eşlik ederken toplantıya da mahalle sakinleri ve muhtarı İsmail Şahin katıldı. Mahallenin çok amaçlı kültür merkezinde düzenlenen toplantıda mahalle için talep ve öneriler konuşularak yapılacaklar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

BAŞKAN YALÇINKAYA: BÖLGENİN YÜZYILLIK KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ

Başkan Yalçınkaya mahalle sakinlerine ilçede yapılan projeleri anlattı ve Akçakale kırsalında ilk kez parke döşeme çalışmasının Seyitveren Kırsal Mahallesi’nden başlanacağını müjdeleyerek “Allah nasip etti, bugün parke taşı çalışmalarına başlıyoruz.  İnşallah çok kısa bir zamanda Manisa'nın Antalya'nın bir köyünde ne varsa Akçakale'nin köylerinde de o olacak. Parke taşı da olacak, okulda olacak, içme suyu da olacak, alt yapı da olacak, üst yapı da olacak. Hedefimiz sınırda yıldız bir ilçe yaratmak ve bu hedef yıldız ilçenin etrafında yıldız yerleşim yerleri, yıldız köyler yapmak. İnşallah yakın bir süre içerisinde diğer bir müjdeyi de vereceğiz. Organize Sanayi’nin temelini atacağız. Bölgenin yüzyıllık kaderini değiştireceğiz. Bu kardeşlerimiz burada çalışacak, burada iş sahibi olacak, burada fabrika sahibi olacak, burada ihracatçı ve ithalatçı olacak. Bunun müjdesini veriyorum. Allah'ın izniyle gece gündüz demeden gayret ediyoruz. Hizmet noktasında bu köy her şeye layıktır ve layık olanı da buraya getirme noktasında azimle çalışacağız. Allah hayırlı etsin” dedi.

DİĞER HABERLER