AKÇAKALE’DE BİR MAHALLEDE DAHA YOLLAR YENİLENİYOR
Geri
01.03.2021 11:28

Akçakale Belediyesi tarafından Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yürütülen üst yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya “Sınırda yıldız bir ilçe yaratma gayreti ve azmimiz devam ediyor” dedi.

Akçakale’de kırsal merkez ayrımı gözetmeksizin yollar yenilenmeye devam ediyor.

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya’nın talimatları ile Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yol yapım çalışmaları aralıksız gece gündüz demeden sürdürülüyor. Bu kapsamda Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Mutlu Sokak’a parke taşı döşendi. Sık sık sahaya inerek çalışmaları denetleyen Başkan Yalçınkaya da beraberinde Belediye Meclis Üyesi İsa Altuntaş ile beraber mahalleye gitti. Çalışmaları inceleyen Başkan Yalçınkaya yetkililerden de bilgi aldı.

BAŞKAN YALÇINKAYA: BURASI KENDİSİNE LAYIK BİR ŞEHİR OLACAK

İnceleme sonrası yaptığı açıklamada çalışma yoğunluğunun artık köylerde devam edeceğini belirten Başkan Yalçınkaya şöyle konuştu:

“Buradaki çalışmalarımız son sürat ediyor. Mahalledeki yolların, parkların, ana caddelerin yapılması için bütün gayretimizi ortaya koyduk. Daha önce dediğimiz gibi sınırda yıldız bir ilçe yaratma gayreti ve azmimiz devam ediyor. Bu noktada Büyükşehir Belediyesi’nin büyük desteğini görüyoruz. Bunlarla birlikte inşallah burası kendisine layık şehir olacak. İnsanlar burada yaşamaktan büyük keyif alacak. Bu gayretle çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz. Şehir merkezinin yüzde 95 yol problemi halledildi. Bundan sonra hedefimiz köylerin de bu hizmetten nasibini almaları. Şehirde büyük bir çalışma yaptık ve eserlerimizle bunu ortaya koyduk. TOKİ’siyle, düğün salonlarıyla, spor salonları ve diğer hizmet alanları ile şehir mükemmel bir hale geldi. Yeter mi? Yetmez. İnşallah bu önümüzdeki sürede de kalan eksikliklerimizi tamamlayıp burayı mükemmel, müreffeh, modern bir şehir yaratma noktasında gayretlerimize devam edeceğiz. Akçakale’ye ve mahalle sakinlerine çalışmaların hayırlı olmasını Cenab-ı Hakk’tan niyaz ediyorum. “

Mahalle sakinleriyle de görüşüp sohbet eden Başkan Yalçınkaya öneri ve talepleri de dinledikten sonra mahalleden ayrıldı.

DİĞER HABERLER