BAŞKAN YALÇINKAYA İLE BİR MAHALLENİN DAHA SORUNUNA ÇÖZÜM!
Geri
20.12.2020 12:40

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Ceylanlı Mahallesi'nde vatandaşların talebi üzerine drenaj çalışması başlattı. Çalışma ile mahalle su baskını, kötü koku ve haşere çilesinden kurtulmuş oldu.

Mesai kavramı gözetmeksizin sahada olan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya bir mahallenin daha sorununu çözüme kavuşturdu.

İlçe merkez mahallelerinden Ceylanlı'da yağmur sonrası su birikintisi ve baskınlar oluyordu. Biriken atık sularda da sivrisinek ve haşere ürerken hem de kötü koku ve görüntü kirliliğine neden oluyordu. Mahalle sakinleri talebi üzerine Başkan Yalçınkaya Fen İşleri Müdürlüğü'ne mahallede drenaj kanalı açılması için talimat verdi. Ekipler çalışmalara başlarken Başkan Yalçınkaya da çalışmaların bizzat takibini yapmak için Ceylanlı Mahallesi'ne gitti. Burada beraberinde Akçakale Belediye Meclis Üyesi Abdürrezzak Büyükaslan ile çalışmaları yerinden inceleyen Başkan Yalçınkaya ekiplere de çalışmalarla ilgili talimatlar verdi.

Amaçlarının modern bir ilçe ve mahalleler yaratmak olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçınkaya “Akçakale'nin merkez mahallesi Ceylanlı'dayız. Mahalle kışın sele maruz yazın da sinek ve sivrisinek istilası altında. Bütün amacımız burada bir modern şehir yaratma gayretiyle bütün mahallelerin alt ve üst yapısını işler hale getirmek; sel, sivrisinek ve bataklıktan kurtarmak. Burayı da modern bir ilçenin mahallesi haline getirmek. Yakın bir zamanda anayolunu yaptık. Çevre yollarıyla ilgili çalışmalarımızı da en kısa zamanda bitireceğiz. Burayı yaşanabilir, modern, mükemmel bir mahalle haline getireceğiz. Çalışmaların mahalledeki kardeşlerime hayırlı ve uğurlu olmasını Cenab-ı Hakk'tan diliyorum. Daha güzel hizmetlere layıklar. Onları da zaman içinde buraya getirip onların hizmetine sunacağız" diyerek çalışmanın mahalleye hayırlı olmasını diledi.

Meclis Üyesi Büyükaslan da mahalle sakinleri adına Başkan Yalçınkaya’ya teşekkür ederek “Kaç yıldır burası içler acısıydı. Başkanımızdan Allah razı olsun. Sayesinde daha güzel hizmetler göreceğiz. Anayolumuz bitmek üzere. Yan yolları da başkanımızdan rica ediyoruz. Söylediğimiz şeyler yapıldı. Ceylanlı adına başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

DİĞER HABERLER