AKÇAKALE'DE YOLLAR KIŞA HAZIRLANIYOR
Geri
05.12.2020 22:00

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya kırsal mahallelerde devam eden yol çalışmalarını yerinde inceledi ve bugüne kadar 20 km. stabilize yol yapıldığını belirtti.

Akçakale Belediyesi kırsal hizmetler Müdürlüğü ekipleri, merkez ve kırsal ayırt etmeksizin yol çalışmalarını sürdürüyor.

İlçede Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya'nın talimatları ile üst ve alt yapı çalışmalarında hummalı bir çalışma başlatıldı. Ceylanpınar sınırından Akçakale'nin tüm kırsal ilçelerindeki yollarda revizyona gidildi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile koordineli şekilden devam eden çalışmalar kapsamında Akçalı-Şanlızeda , Gölbaşı-Binekli, Akçalı -Berdi, Bulutlu-Ulucak, Kılıçlı-Kümeevler, Ayyıldız-Kurudere ve Büyüktaş grup yollarında stabilize yol çalışmaları tamamlandı. Ekipler, Yazlıca-Ekinyazı arasında çalışmalarını sürdürüyor.

Başkan Yalçınkaya da kırsal mahallelere çıkarma yaparak devam eden stabilize yol çalışmalarını yerinde denetledi ve yetkililerden bilgi aldı. Şuana kadar 20 km. stabilize yol çalışmasının tamamlandığını duyuran Başkan Yalçınkaya, yolların kış mevsimi gelmeden önce vatandaşın hizmetinde olacağını belirterek şöyle konuştu:

“TÜRKİYENİN YILDIZ BİR İLÇESİNİ YARATACAĞIZ”

“Köyüyle ilçesiyle inşallah Türkiye'nin yıldız bir ilçesini yaratacağız, yapacağız dedik. Allah bize nasip etti. Bugün itibari ile Cumhuriyet tarihinde TOKİ ilk olarak Akçakale'de, çevre yolu ilk olarak Akçakale'de, anayol sıcak asfalt olarak dediğimiz ilk olarak Akçakale'de. Şimdi köylerimizdeyiz. Burada Seyfi  (Yazlıca) Ayyıldız bağlantısı, Ekinyazı anayol bağlantısı çalışması devam ediyor. Şuana kadar  3 km. yapıldı. Geri kalan da Büyükşehir Belediyesi ile beraber, Büyükşehirin gayreti ve desteği ile bizim de buradaki birlikteliğimiz ile bunu inşallah çözeceğiz. Bugüne kadar 20 km. stabilize yol yaptık. Stabilize yol çalışmalarımız Ceylanpınar hududundan başladı. Oradan şuanda Ekinyazı'dayız. Ekinyazı'dan Akçakale'ye kadar olan bütün yolları bitireceğiz. Bu köylerin bütün alt ve üst yapı yolları ile bağlantıları kışa kadar hazır hale getireceğiz. Bütün Vatandaşlarımızın rahatı ve rahat yaşamaları için imkanlar ölçüsünde elimizden gelenin fazlasını yaparak yolumuza devam ediyoruz. Kendilerine hayırlı olsun, güle güle kullansınlar. Bu hizmetlerin devamı için gayretimizi sürdürmeye devam ediyoruz.”

“BAŞKANIMIZ GECE GÜNDÜZ DEMEDEN HER YOLLARDA”

Bugüne kadar böyle bir hizmet görmedikleri için mutlu olduklarını belirten Yazlıca Mahalle Muhtarı İsmail Baytok “Bu kadarını beklemiyorduk. Allah razı olsun sayın başkanımızdan. Gece gündüz demeden hep yollarda, sokaklarda, caddelerde… Belediyenin nereye eli yetişiyorsa, nerede harabe bir yer varsa başkanımız el atıyor. Allah razı olsun“ dedi.

DİĞER HABERLER