BAŞKAN YALÇINKAYA TEKERLEKLİ SANDALYE TALEBİNİ GERİ ÇEVİRMEDİ
Geri
05.12.2020 22:00

Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, kendisini arayarak eşi için tekerlekli sandalye talebinde bulunan vatandaşı geri çevirmedi. Aileyi evinde ziyaret eden Başkan Yalçınkaya burada “Anayol” müjdesi de verdi.

“Güzel, temiz ve modern bir Akçakale” düsturu ile hizmete devam eden Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya, sosyal belediyecilik anlayışı ile de gönüllere dokunuyor.

İlçeye bağlı Ceylanlı Mahallesinde yaşayan Mehmet Akay, eşinin engelli olduğunu ve tekerlekli sandalye almak için maddi durumunun elverişli olmadığını anlattı. Ailenin talebine duyarsız kalmayan Başkan Yalçınkaya tekerlekli sandalye temin edilmesi talimatını verdi ve kısa sürede aileyi evinde ziyaret ederek sandalyeyi hediye etti.

BAŞKAN YALÇINKAYA: İNSANİ TARAFLARA ÖNEM VERİYORUZ

Başkan Yalçınkaya ziyarete dair yaptığı açıklamada tekerlekli sandalyenin hayırlı olması temennisinde bulunarak “İnsani taraflara önem veriyoruz. Bu bacımızın tekerlekli sandalye ihtiyacını temin ettik. Kendilerini ziyaret ettik. Hayırlı olsun. Sağlık, afiyet diliyorum. İnşallah güzel günlerde kullanır. İnşallah bir an önce ayağa kalkar buna da ihtiyaç kalmaz. Öyle dua ediyoruz. Cenabıhakk'ın şafi ismi her şeyden daha üstündür, sandalyeden de ilaçtan da… İnşallah Rabbimin adıyla şifasını bulur, bu sıkıntısından kurtulur. Hayırlı hizmet kardeşimize günlük hayatta kolaylıklar sağlayacak” dedi.

“ANAYOL FAALİYETE GEÇECEK, DAHA GÜZEL ŞEYLER YAPACAĞIZ”

Mahalle için “Burası Akçakale'nin kalbi” diyen Başkan Yalçınkaya, güzel planlarının olduğuna dikkat çekti. Yakın zamanda anayolun da hizmete gireceği müjdeleyen Başkan Yalçınkaya şöyle konuştu:

“Ceylanlı bizim için çok önemli. Mahalle değil, burası Akçakale'nin kalbi. Burası ile ilgili çok büyük düşüncelerimiz var. İnşallah bu anayol kısa sürede faaliyete geçecek. Çok güzel bir çalışma yaptık. Güzel ilçemizin güzel yerinde inşallah daha güzel şeyler yapacağız. Yakında kendileri de bu hizmetleri görecekler. Biz gece gündüz durmaksızın bütün ilçenin her tarafını ayağa kaldırmaya çalışıyoruz.

Bunu belirtmek lazım bu pandemi, hastalık sıkıntısı maalesef bütün dünyayı sardı.  Bütün işlerin engeli şuandaki hastalık. Gönlümüze göre, istediğimiz manada hızlı çalışamıyoruz. Burada herkes maskeli, bu hastalık ortalıkta çok yaygın. Tedbirleri almak zorundayız. Öbür taraftan da hizmetleri aksatmamak için elimizden geleni sarf ediyoruz.  Saygılarımı sunuyorum.”

“ALLAH BİR DEĞİL, BİN KERE RAZI OLSUN”

Engelinden dolayı günlük yaşamına devam etmekte zorlanan ve sandalyesiz olması dolayısıyla da büyük güçlük çeken Akay, Başkan Yalçınkaya'ya teşekkür etti.

Eşi Mehmet Akay da taleplerinin yerine getirilmesinden dolayı Teşekkür etti.

 “Tekerlekli sandalye için müracaat ettik. Başkanımız buraya kadar getirdi. Memnun kaldık. Allah bir kere değil bin kere razı olsun.”

DİĞER HABERLER